Gaziosmanpaşa Psikolog

3 dk


0
73 Paylaşım

Gaziosmanpaşa, İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan ilçelerden biridir. Gaziosmanpaşa Psikolog, Alibeyköy semtine oldukça yakın bir konumda ve zengin ulaşım seçeneklerine de mevcut. Meşhur mısır koçanı heykelinin karşısında, Alibeyköy Merkez Camii’nin yanında ve Biz Cevahir AVM’nin hemen sağında bulunan merkezi ile Yeni Nesil Danışmanlık  sizlerle.

Çocuk, ergen ve yetişkin psikoloji üzerine uzman kişilerle çalışan Gaziosmanpaşa Psikolog, sizlerin zor zamanlarınızda yanınızda olmak için var. Hayat denen bu çalkantılı süreçte bazı dönemlerde yardıma ihtiyacımız olabiliyor. Kendinizi bu yardımdan mahrum bırakarak zihninizi daha karışık bir yere çevirmek yerine, uzmanından yardım alarak işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Hizmet çeşitlerimizden yararlanmak ve detaylı bilgi sahibi olmak için iletişime geçmeniz yeterlidir.

Gaziosmanpaşa Çocuk Psikoloğu

Çocuklar her zaman fiziksel, zihinsel, cinsel ve bilişsel açıdan sağlıklı gelişim gösteremeyebilirler. Bunun sebebi çevresel, ailevi ya da kişisel olabilir. Geçmişte yaşadığı şiddet, zorbalık olayları; yetersiz gelişiminden ötürü kendisini aşağılaması gibi birçok farklı durumla karşılaşılabilir. Çocuğun bu dönemlerde gelişimini incelemek ve olumsuz durumlarını düzeltmek amacıyla bir uzmana ihtiyacı vardır. Uzman çocuk psikologları size profesyonel olarak hizmet sunmaktadırlar. Gaziosmanpaşa’ya çok yakın bulunan Yeni Nesil Danışmanlık merkezimizde çocuk psikologlarımız hizmet vermekte ve sizlere destek olmaktadır.

Çünkü bu dönemlerde ihmal edilen psikolojik sorunlar, yetişkinlik döneminde bireye oldukça zarar vermekte ve gündelik hayatını aksatacak sorunlarla karşılaşmasında etkilidir. Gaziosmanpaşa çocuk psikolog, bünyesinde barındırdığı ve bu alanda uzman psikologlar yardımı ile yaşanan olumsuz durumların üstesinden gelmeye çalışmaktadır. Çocukların psikolojik sağlığı ihmal edilmemelidir. Gaziosmanpaşa çocuk psikoloğu için randevu ve detaylı bilgiler için iletişime geçiniz. Detaylı bilgi ve randevu için 0 552 798 84 86’dan ulaşabilirsiniz.

Gaziosmanpaşa Ergen Psikoloğu

Ebeveynlerin ve çocukların en çok çatışma içerisinde oldukları dönemler, genellikle ergenlik dönemleridir. Ebeveyn, daha önce çocuğunu hiç görmediği şekillerde görmeye başlar. Çocuk, hareket ve tavırlarında yüksek oranda değişime gider ve genelde ebeveyn nasıl davranacağını bilmez. Bu dönemlerde yapılacak en ufak bir yanlış tavır çocuğu çok tehlikeli yollara sürükleyebilir.

Kötü madde kullanımı, bağımlılık, yanlış arkadaş seçimi gibi birçok olumsuz durum genelde bu dönemde yaşanır. Çocuk yoğun hayal kurduğu bir dönem geçirir ve bu hayallerin ona gerçekleşmeyeceğinin söylenmesi hırçınlaşmasına sebebiyet verir. Aynı zamanda bu dönemlerde tehlikeli şekilde zorbalık yapabilir ya da zorbalığa maruz kalabilir. Diğer dönemlere göre yetişkinlik evresini çok daha etkileyecek bir dönem olan ergenlik dönemi, birçok sorunu peşinde getirdiği için iyi bir psikolog ile atlatılmalıdır. Gaziosmanpaşa ergen psikoloğu, bünyesinde barındırdığı ergen psikolojisi alanında uzman psikologlar ile sizlerin ve sorun yaşayan ergenin sorununu çözmede yardımcı olur.

Gaziosmanpaşa Pedagog Psikolog

Pedagoglar sanılanın aksine yalnızca çocukla değil aynı zamanda aileyle de yakından ilgilenen uzman kişilerdirler. Çocukta yaşanan sorunun aileden kaynaklı olabileceği her zaman göz önünde bulundurulmalıdır. Aileden kaynaklı olmasa dahi, bu sorunun ilerlememesi ve en sağlıklı şekilde çözülebilmesi için ailenin etkisi göz ardı edilemeyecek kadar büyüktür. Bu sebeple pedagoglar, ailelere çocuk gelişimi ve eğitimi hakkında eğitimler vererek rehberlik sunarlar.

Anne baba ikili ilişkisinin çocuğun ruh sağlığı üzerindeki etkisini, anne ve babalara anlatmak gibi farklı farklı birçok görevi mevcuttur. Ailenin yanında çocukla da bakımı, beslenmesi, düzeni, konuşması, bilişsel ve fiziksel gelişmesi hakkında rehberlik yapar. Stresli ve duygusal durumlarla baş edebilmek için her ailenin danışması gereken bir pedagoga ihtiyacı vardır. 

Gaziosmanpaşa pedagog psikolog, sizlerin burada bahsettiğimiz ve bahsetmediğimiz birçok sorununa çözüm olabilmek için bekliyor. Toplumun en küçük yapı taşı ailedir. Eğer ailede çalkantılar ve bozulmalar mevcutsa o toplumda da sorunlar görülür. Düzenli pedagog görüşmeleri ile yaşanılan sorunlar en aza inebilir ve sağlıklı bir aile yapısına ulaşabilirsiniz.

Gaziosmanpaşa Oyun Terapisi

Oyun terapisi; çocukların en derinlerinde sakladıkları travmaları, kaygıyı, stresi, geçmişte gerçekleşmiş ama kimseyle paylaşılmamış cinsel istismarı, şiddeti ve daha birçok zihinsel ve bilişsel gelişimini olumsuz yönde etkileyen olayları gün yüzüne çıkaran etkili bir terapi yöntemidir. Bazı zamanlarda çocuklar kendilerini konuşarak ifade etmekte büyük zorluklar çekerler.

İşte bu zamanlarda oyun terapisi, gizli kapı ardındaki bilgiyi almamızdaki en doğru anahtar oluyor. Kendi alanınca uzman kişilerce, güvence verilerek yapılması oldukça önemlidir. Çocuğa, ‘’Ben senin için buradayım, senin iyiliğin için varım, güvende olman için yanındayım’’ gibi mesajları iletmek ve onu kabuğundan çıkarıp oyun alanına indirmelidir.

Gaziosmanpaşa psikolog merkezi Yeni Nesil Danışmanlık, Gaziosmanpaşa oyun terapisi için oyun odası bulundurmaktadır. Merkezinde bulunan oyun odası sayesinde, alanında uzman psikologlar ile en verimli sonuçlara ulaşılması için çalışılmaktadır. Detaylı bilgi ve randevu için 0 552 798 84 86’dan bize ulaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.yeninesildanisman.com/gaziosmanpasa-psikolog/


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
73 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

fail fail
0
fail
geeky geeky
0
geeky
hate hate
0
hate
lol lol
0
lol
love love
0
love
omg omg
0
omg
win win
0
win
confused confused
0
confused
fun fun
0
fun

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı